Entegrasyon

Siparişlerinizi otomatik aktarabilirsiniz
Entegrasyon iki farklı uygulamanın otomatik bir şekilde haberleşmesini sağlamak amacıyla yapılan yazılım eklentisidir. Örneğin, e-ticaret alt yapınızda oluşan siparişlerinizin otomatik bir şekilde kargo firmasına düşmesini sağlamak için yazılım firmanızdan Kargo Entegrasyonu talep etmelisiniz.

E-ticaret yazılımınız muhasebe programınızla birlikte çalışabilir
Ya da siparişlerinizin otomatik olarak muhasebe programınıza aktarılmasını istiyorsanız, muhasebe entegrasyonu ile çözüm sağlayabilirsiniz.

Verilerinizi aktarabilirsiniz
XML Entegrasyonu ise, bu entegrasyonun XML kod yapısıyla dışarıya aktarılıp, diğer uygulamadan içeri alınmasıyla oluşan bir sistemdir.

Örneğin, tedarikçiler ile çalıştığınızda size ürünleri kolayca aktarabileceğiniz bir XML adresi verilir.
Bu adrese girdiğinizde XML yapısıyla oluşturulmuş ürün bilgilerini görebilirsiniz.

E-ticaret alt yapınız bu firmanın XML yapısını destekliyor ise bu adresi yönetim panelinizde tanımlayarak ürünleri otomatik bir şekilde aktarmış olursunuz.

Veya aynı şekilde farklı bir uygulamaya ürünlerinizi aktarmak istediğinizde, alt yapınızın desteklediği formatlarda XML çıktı ile bu ürünlerin, siparişlerin vs. listesini diğer uygulamaya aktarmak için alabilirsiniz.

Fiyat karşılaştırma sitelerine ürünlerinizi aktarabilirsiniz
Veya fiyat karşılaştırma siteleri ile entegre olabilmek için onlara özel bir xml adresi üretip, ürünlerinizin ve fiyatlarınızın listesini almalarını sağlayabilirsiniz. Her fiyat karşılaştırma sitesinin kendine özel xml yapısı vardır. Bunu e-ticaret sağlayıcınızdan talep etmelisiniz.

WhatsApp chat