E-Fatura

  • Home
  • E-Dönüşüm / E-devlet uygulamaları
  • E-Fatura

Genel Özellikleri – Avantajlar

  • DİA E-Devlet ile GİB direkt entegredir ve herhangi bir aracı yazılım veya firma yoktur.
  • Herhangi bir sorun durumunda sadece DİA ile iletişim kurarsınız. Hem kendi ticari yazılımınız hem entegratör yazılımı hem de entegratörün online sistemi gibi farklı yazılımlarla uğraşmanıza gerek yoktur.
  • DİA E-Devlet Çözümleri ile e-faturalarınız bulut sisteminizde yedeklenir.
  • DİA E-Fatura Sistemi, DİA Kurumsal Yönetim Sistemi üzerinde bir modül olarak çalıştığı için entegrasyon sorunları bulunmamaktadır.

GİB Online Direkt Entegrasyon: 1. Entegrasyon (Firmanız GİB ile direkt bağlantılı), 2. Özel Entegrasyon (Firmanız Entegratör ile; Entegratör, GİB ile bağlantılı) ve 3. Portal (www.gib.gov.tr web sayfası üzerinden manuel kullanım) olmak üzere 3 E-Fatura kullanım yöntemi bulunmaktadır. DİA E-Fatura Entegrasyon modülü ile direkt GİB Entegrasyonu sağlanır ve E-Fatura mükellefine kusursuz hizmet sağlanır.

7×24 Hizmet: DİA E-Fatura Sunucuları, GİB E-Fatura Sunucuları ile 7×24 entegre durumdadır.

Entegratör Ara Bağlantısı Yok: Firmanıza kesilen alım faturalarınız DİA ile GİB arasındaki online entegrasyon sayesinde direkt E-Fatura Listesine düşecek ve sadece tek tuş ile normal fatura listesine kabulünüz sonrası aktarılabilecektir. Aracı olarak herhangi bir entegratör olmadığı için tüm işlemler sadece DİA aracılığı ile sorunsuz gerçekleşmektedir.

Sorunsuz E-Fatura Gönderimi ve Alımı: Yeni bir cari hesap eklediğinizde anlık GİB entegrasyonu ile cari hesabın e-fatura mükellefiyeti konusunda hemen personelinize bilgi verilir ve hatalı fatura kesimlerinin önüne geçilir.

Satış faturalarınız muhasebenizin kontrolü sonrası mali mührünüz ile imzalanarak direkt GİB E-Fatura sistemine online entegrasyon ile gönderilecektir.

 E-Fatura Uygulaması İçin DİA’da Yapılması Gerekenler Nelerdir?
 E-Fatura Nedir? E-Fatura Uygulaması Kullanım Yöntemleri Nelerdir?
 E-Faturalar Nasıl Hazırlanır?
 E-Faturalar Nasıl Gönderilir?

WhatsApp chat